A bontott tégla az az építő-, díszítőanyag, ami bármilyen stílusú otthonban megállj a helyét. Lehet az otthonon vidéki, vagy provanszi, skandináv, vagy retró, a bontott tégla izgalmas megjelenést kölcsönöz, amennyiben megfelelő helyen kerül bemutatásra. Ha kültéren kerül kivitelezésre, akkor akár a teljes homlokzat, vagy kerítés burkolata is készülhet ezzel az anyaggal, azonban, ha beltérben alkalmazod érdemes egy-egy kitüntetett felületet választani a téglaburkolat számára, hacsak nem szeretnéd pince/kastély hangulatúvá varázsolni a helyiségedet.
A bontott, régi téglának története van, ez adja meg az eszenciáját. Nincs két egyforma darab, hiszen anno kézzel készültek. Ráadásul ha ezzel burkolsz újrahasznosítasz. Most már csak azt kell eldöntened, hogy melyiket válasszad:
- natúran vagy festve;
- konzervatívan derékszögesen, vagy lehet pince feeling?
- ha festett, akkor játékosabb, ha a szeletelt lapok közé becsempészel vegyes méretűeket is;
- ha nagyon rusztikusra vágysz, akkor elegendő, ha nem is fugázol, csak vastagabb rétegben használod a ragasztót;
Én a fehérre festett változat mellett döntöttem, bár a saját fal kivitelezése közben mindenki a natúr megjelenésre próbált rábeszélni, azonban az elgondolás mást igényelt. Ha kíváncsi vagy saját projektemre itt olvashatsz róla.
Tipp: Ha tisztítható felületet szeretnél (konyhai falburkolatot, vagy padló burkolatot készítesz bontott téglából), akkor érdemes a burkolatot impregnálni, így megelőzheted, hogy a tégla porózus felülete magába szívja az olaj, festék, vagy egyéb szennyeződést.